Wspólnota redakcyjna

mail: ministranci[at]archidiecezja.katowice.pl Nasze spotkania

Nasz Duszpasterz:

ks. Cezariusz Walaks. Cezariusz Wala
Duszpasterz Ministrantów naszej archidiecezji, ma wiele dobrych pomysłów. Jest wikariuszem parafii św. Szczepana w Bogucicach. Więcej o naszym duszpasterzu

Kalendarz Liturgiczny:

Michał RosińskiMichał Rosiński
Uczeń LO w Rybniku, animator i ceremoniarz parafii NSPJ w Boguszowicach Starych. Interesuje się muzyką, teatrem i liturgią.
Daniel LudwikDaniel Ludwik
Animator przy parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego, lubi chodzić po górach.

Z życia kościoła:

Tomasz GiemzaTomasz Giemza
Student zarządzania 1 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym. Animator/Ceremoniarz w parafii św. Pawła w Zabrzu- Pawłowie. Z wykształcenia kucharz. Zainteresowania to gastronomia, motoryzacja i broń biała.

Wiadomości DMAK:

Piotr PrasołPiotr Prasoł
Animator parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni Śląskiej. Uwielbia jeździć na nartach.

Relacje:

Krzysztof SzymałaKrzysztof Szymała
Animator od 2010r z parafii Świętego Brata Alberta w Rybniku, tegoroczny maturzysta z liceum ogólnokształcącego.
Michał RosińskiMichał Rosiński

Grafika:

Dawid DomańskiDawid Domański
Ministrant- animator w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta na osiedlu Witosa w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, w 2012 przyjęty do WŚSD w Katowicach.

Moderacja strony:

KabiPaweł Kabis
Webmaster i administrator. Student Informatyki. Od wielu lat animator w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
QerezzTomasz Adamski
Odpowiedzialny za zawartość merytoryczną strony. Autor tekstów, felietonów, rozważań. Prywatnie student teologii. Początkujący basista i niby-poeta, a także bloger. Miłośnik Liturgii Wielkiego Postu.
AdamAdam Kaczmarek
Odpowiedzialny za funkcjonowanie i moderowanie Forum DMAK. Student Informatyki we Wrocławiu. Przedstawiciel dekanatu Ruda Śląska - parafia Orzegów.

Członkowie honorowi
ks. Bogdan Kornekks. Bogdan Kornek
Przez wiele lat był Duszpasterzem Ministrantów, zawsze wesoły, zawsze służy pomocą. Obecnie kapelan w szpitalu oparzeniowym w Siemianowicach.
ks. Arekks. Arkadiusz Sitko
Wikariusz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Opiekun duchowy redakcji i Diakonii Modlitwy oraz nasz stały współpracownik przy korekcie merytorycznej tekstów. Lubi niewinnie żartować :)
MarekMarek Grzymowski
W roku 2003 zainicjował prace nad nową wersją strony i dobrał zespół redakcyjny. Do maja 2011 roku koordynował działania Wspólnoty oraz był odpowiedzialny za dział Wiadomości DMAK oraz grafikę.
PiotrekPiotr Mitko
Przez kilkanaście lat służył w katowickiej Katedrze, następnie w Kościele Akademickim. Jest biologicznym ojcem DMAKu, którym opiekował się jako web/admin w latach 2003-12. Jego podróże rowerowe
Lewarks. Piotr Lewandowski
Głowny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
DamianDamian Euzebiusz Skorupa OFM
Autor wielu artykułów, który po ich napisaniu wstąpił do Zakonu Franciszkanów :) Obecnie jest w Wyższym Franciszkańskim Seminarium w Katowicach-Panewnikach.
MakosMichał Makowski
Autor wielu artykułów na naszej stronie. Nigdy nie widzieliśmy go bez garnituru. Przedstawiciel dekanatu chorzowskiego. Diakon Kościoła Katolickiego.
ArturArtur Sroga
Członek Rekacji od 2008 roku, do października 2012 roku koordynator działań strony DMAK. Autor kilku artykułów. Obecnie alumn WŚSD w Katowicach.
PawełPaweł Dudzik SJ
Pochodzi z Rybnika. Scholastyk aprobowany Towarzystwa Jezusowego. Autor recenzji i rozmaitych artykułów. Obecnie studiuje filozofię na jezuickiej uczelni Ignatianum w Krakowie.
Kamil PytaKamil Pyta
Animator ustanowiony w 2011r z parafii Świętego Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich - Michałkowicach. Uczeń klasy maturalnej (2012/13) Lubi czytać ciekawe książki oraz prasę. Zimą jeździ na nartach.

Współpraca

Tomasz Kawka z Piotrowic, Wojciech Mateusiak z Siemianowic Śląskich oraz Tomasz Kłosek z Katowic - fotografowie DMAK.

Redakcja nawiązuje współpracę z innymi grupami i wspólnotami, w celu wzajemnej promocji oraz rozwoju.

Naszym oficjalnym spotkaniom dotyczącym kształtu i działalności strony internetowej przewodniczy zazwyczaj Duszpasterz Ministrantów, ks. Cezariusz Wala.

Zapraszamy do współpracy!

Historia strony