jesteś tu: Duszpasterstwo Ministrantów > Formacja

Informacje dotyczące Olimpiad

organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej

1. Olimpiadami organizowanymi przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej są:
    • Olimpiada Liturgiczna (dotychczas I edycja),
    • Olimpiada Biblijna (dotychczas II edycje).
  2. Olimpiada Liturgiczna oraz Olimpiada Biblijna są organizowane i przeprowadzane przez odpowiednie organy, działające w porozumieniu z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Ministrantów, Ks. Bogdanem Kornkiem.
  3. Przyjęto następującą organizację Olimpiad:
    • są one organizowane naprzemiennie, tzn. w jednym roku organizowana jest tylko Olimpiada Liturgiczna, zaś w następnym tylko Olimpiada Biblijna. Zatem laureat danej Olimpiady zachowuje tytuł zwycięzcy na dwa lata.
    • Olimpiada Liturgiczna organizowana jest w dwóch etapach: wiosennym (etap dekanalny) oraz jesiennym (etap diecezjalny - finał).
    • Olimpiada Biblijna organizowana jest w dwóch etapach: wiosennym (etap parafialny i dekanalny) oraz jesiennym (etap diecezjalny - finał).
  4. Wszelkie informacje co do organizacji, przeprowadzania, terminów i przeznaczenia Olimpiad można uzyskać:
    • na oficjalnej stronie Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej;
    • bezpośrednio lub pośrednio u Archidiecezjalnego Duszpasterza Ministrantów, Ks. Bogdana Kornka;
    • od organizatorów podanych na plakatach lub informatorach (BUKS, inne).

Relacje z dotychczasowych Olimpiad:
I Olimpiada Liturgiczna Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszych Olimpiadach!

redakcja strony internetowej